Hlavní důvody nové výmalbyPsychologie a symbolika barevOptické klamy při malování interiérůProč si objednat malířské práce právě u nás

Hlavní důvody nové výmalby

Prvním důvodem, proč se pustit do malování, je skutečnost, že samotné barvy mají velký vliv na psychickou kondici člověka. Pokud se nacházíme v bytě, jehož zdi jsou oprýskané, tak nám to pravděpodobně asi moc nepřidá. Jestliže však kolem sebe vidíme, krásné barvy, tak se opravdu v dané místnosti cítíme jako doma. Psychika člověka je velmi složitá, ale vliv barev na ni byl mnohými psychology a odborníky v tomto oboru dokázán.

Dalším důležitým faktorem je hygiena. Jestliže se rozhodnete vymalovat, tak tomu tak bývá velmi často z toho důvodu, že barvy na zdech jsou zašlé a zaprášené. Pokud vymalujeme, prach zmizí a dočkáme se toho, že budeme dýchat opět čerstvý vzduch. Co se týká jiných nečistot, tak malováním zmizí také pavučiny a jiný povlak, který na zdech vznikl.

Další skutečností je ten fakt, že malování může opticky změnit prostor, v němž žijete. Místnost se po vymalování může stát rozlehlejší a nebo naopak vyvolat dojem zmenšení prostor. Stejně tak lze vyvolat i iluzi nižšího či vyššího stropu v místnosti.

Posledním velmi důležitým faktorem je vytváření vlastního image. Lze tak učinit jednak samotným vymalováním a nebo také různými motivy, které budou přímo namalované na zdi. Na otázku kdy malovat existuje několik odpovědí.

Tou první je jednoduché slovo- kdykoliv. Vymalovat skutečně můžete, když právě máte chuť, potažmo prostředky. Pokud cítíte, že změna vizáže vašich obytných prostor by měla právě teď přijít, tak to zařiďte. Lidé velmi často také malují, protože se jim malby zdají zašlé. Chtějí vymalováním také zvýšit čistotu prostředí. V bytových prostorách, konkrétně v místnostech typu kuchyně, obývacího pokoje a dalších frekventovaných místech, je doporučováno malovat každé dva až tři roky. V méně obývaných místnostech by se mělo malovat v rozmezí od čtyř do šesti let. Nebytové prostory je dobré nechat vymalovat po třech až pěti letech.

Kontakt

Jakub Košťálek, Církvice 11
TEL: +420 607 182 936
EMAIL: info@finalcolor.cz
IČ: 87521652